تبلیغات
وبلاگicon
دنیا دورویی
دنیا دورویی
پر بیننده ترین مطالب روز
نتایج زنده سلام به وبلاگ خودتون خوش اومدید| لطفا نظرا یادتون نره نظر به عنوان پاداش زحمت منه| برنامه هایی رو ک میخواید تو نذظرات بگید تا براتون بذارم| بی صبرانه منتظر پیشنهادات و انتقاداتتون هستم | تبادل لینک با وبلاگ های مشابه انجام میشه| دو بنر برای سایت هایی ک لینک کنن هدیه داده میشه|

ثبت نخستین تصویر دقیق

 از سطح اسرارآمیز عطارد

ثبت نخستین تصویر دقیق از سطح اسرارآمیز عطارد

  اسرار آمیزترین سیاره منظومه شمسی برای اولین بار با جزئیات کامل در تصاویر جدید ناسا که توسط کاوشگر مسنجر ثبت شده، به نمایش درآمده است.
 

سیاره عطارد که معمولا از زمین به شکل یک نقطه قهوه ای راکد مشخص است، در تصاویر رنگی کاذب فضاپیمای مسنجر ناسا به نمایش درآمده که تمام سطح این سیاره را با جزئیات بسیار دقیق نقشه برداری کرده است.

نتایج ماموریت این کاوشگر که پس از 30 سال از این داخلی ترین سیاره منظومه شمسی بازدید کرده، در نشست سالانه آکادمی پیشرفتهای علمی آمریکا در بوستون رونمایی شده که در آن اولین تصویر 360 درجه وضوح بالای سطح سیاره عطارد به نمایش درآمده است.

دانشمندان از هزاران تصویر جمع آوری شده توسط کاوشگر مسنجر طی ماموریت یک ساله آن برای نقشه برداری از کل سطح سیاره عطارد برای اولین بار استفاده کرده اند.

این تصاویر با استفاده از فیلترهایی برای تقسیم نور خورشید بازتاب شده از سیاره به هشت رنگ، ترکیبات مختلف سنگ را در سطح سیاره نشان می دهند.

مناطقی از این سیاره که بیشتر از رنگ نارنجی برخوردار بوده، عمدتا شامل دشتهای گدازه آتشفشانی بوده، در حالیکه مناطق به رنگ آبی تیره بیشتر از مواد معدنی مات مانند سولفید آهن یا سولفید کلسیم برخوردارند.

این تصاویر همچنین پژوهشهای قبلی در مورد وجود یخ در قطبهای این سیاره را تائید کرده اند که نور خورشید هیچگاه به آنها نرسیده و دمای آن تا منفی 200 درجه سانتیگراد می رسد.

ثبت نخستین تصویر دقیق از سطح اسرارآمیز عطارد

این تصاویر رنگ کاذب با وضوح یک کیلومتر بر پیکسل گرفته شده و همچنین تصاویر واضحتر سیاه وسفید نیز با وضوح و دقت بیشتر 200 متر بر پیکسل به نمایش جزئیات سیاره عطارد پرداخته است.
ارسال در تاریخ سه شنبه 1391/12/8 توسط saeid akbari