تبلیغات
وبلاگicon
دنیا دورویی
دنیا دورویی
پر بیننده ترین مطالب روز
نتایج زنده سلام به وبلاگ خودتون خوش اومدید| لطفا نظرا یادتون نره نظر به عنوان پاداش زحمت منه| برنامه هایی رو ک میخواید تو نذظرات بگید تا براتون بذارم| بی صبرانه منتظر پیشنهادات و انتقاداتتون هستم | تبادل لینک با وبلاگ های مشابه انجام میشه| دو بنر برای سایت هایی ک لینک کنن هدیه داده میشه|

پرنده یا دریایی !


  آمریکا در تلاش است برای هدف قراردادن کشتی ها و تاسیسات ساحلی، جنگ افزار جدیدی را بسازد که بتواند بعد از حمله هوایی به هدف ها، در درون آب ناپدید شود.
 

به نقل از روزنامه انگلیسی "Daily Telegraph"، آژانس پروژه های تحقیقاتی پشرفته دفاعی ( DARPA)، و سازمان علوم و فناوری ارتش آمریکا در حال ساخت هواپیمایی هستند که قادر است تا نزدیک شدن به هدف در ارتفاع پایین برفراز آب پرواز کرده و پس از آن به درون آب رفته و غیر قابل ردیابی باشد. این وسیله نظامی برای هدف قرار دادن کشتی و تاسیسات ساحلی کاربرد خواهد داشت.


گزارشهای علمی جدید اعلام کرده اند که این پروژه که از سال 2008 آغاز شده است، به مرحله طراحی رسیده و بسیاری از طرحهای بیرونی این پروژه ارائه شده است.

در حالی که اصول هیدرودینامیک و پرواز آیرودینامیک یکسان است، اما چالش های فنی این پروژه بسیار عمیق هستند. این هواپیمای جدید باید تا حد ممکن سبک بوده تا عملیات هوابرد این زیردریایی پرنده کمترین توان را نیاز داشته باشد. البته از آن جا که این وسیله باید بتواند به زیر آب نیز برود باید بدنه ای قدرتمند و مقاوم و با چگالی بالا داشته باشد تا بتواند در برابر فشار آب مقاومت کند.

"گراهام هاوکز" یک طراح زیردریایی معتقد است که کامپوزیت های کربنی فوق سبک مدرن کنونی، در ساخت هواپیمایی که به اندازه کافی بدنه قدرتمند و مقاوم داشته و برای پرواز بر روی سطح آب نیز به اندازه کافی سبک باشد می توانند به کار گرفته شوند.

طبقه بندی: دانستنی های جالب،

برچسب ها: هواپیما، هواپیمای جنگی، زیر دریای، جنگنده، تازه ترین تکنولوژی جنگی، جنگ، تجهیزات جنگی جدید،
ارسال در تاریخ پنجشنبه 1392/02/5 توسط saeid akbari