تبلیغات
دنیا دورویی - ماجرای کرم حلزون
دنیا دورویی
پر بیننده ترین مطالب روز
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
کرم حلزون آیا واقعا اثر دارد؟


  آیا رد باقی مانده از حلزونها این امکان را فراهم میکند تا شرکتهای تولید محصولات حلزون بتوانند در حجم انبوه و زیاد کرم ها و لوسیونهای حلزون را به مردم کشورهای مختلف عرضه کنند. آیا این محصولات تنها برای سود جویی عده ای, تولید و در بازار عرضه میشوند؟
 

حتما تا امروز بارها شاهد پخش تبلیغ کرمهای حلزون در شبکه های ماهواره ای و به تازگی صدا و سیما بوده اید. کرمهایی که فقط با یک تماس تلفنی در منزل به شما تحویل داده میشود و میتواند زیبایی و نشاط پوست شما را در کوتاهترین زمان ممکن تضمین کند. کرمهای معجزه گر که آن واحد میتواند انواع لک، چروک، آسیبهای سلولی، آبرسانی و اسکارهای باقیمانده از سوختگی را برطرف کند و با کلاژن رسانی به سلولهای پوستی، شما را از شر چین و چروکهای مزاحم خلاص کند.

از نسخه حلزونی بقراط چه میدانید

400 سال قبل از میلاد، بقراط پزشک یونانی در میان نسخه های شفابخش خود برای درمان بیماریهای پوستی مراجعانش مرهمی از حلزون تجویز میکرد که از آن برای تسکین التهاب ها و درمان برخی از بیماریهای پوستی استفاده میشود. بقراط این مرهم را از مخلوط کردن حلزونهای قطعه قطعه شده در شیری ترش مزه تهیه میکرد و آن را روی موضع بیمار و التهاب های پوستی مرهم میکرد. از دیدگاه بقراط این مرهم از یک طرف به دلیل خواص اعجاب انگیزش و از طرفی به دلیل خاصیت مرطوب کنندگی قوی اش خیلی سریع میتوانست مناطق ملتهب، قرمز رنگ و تحریک شده پوست را تسکین دهد. ضمن آنکه او در یادداشت هایش بارها به این موضوع اشاره کرده که استفاده مستمر از این کرم به منظور درمان موجب میشد تا پوستی که این مرهم روی آن گذاشته میشد به مرور روشن تر و درخشان تر از پوست سایر قسمتهای بدن باشد.

ریسه های حلزون بر پیشخوان مغازه ها چه می کرد؟

بعد از بقراط، پزشکان و درمانگران زیادی از حلزون برای درمان برخی از ناراحتی های پوستی مانند کنترل آکنه، درمان التهاب های پوستی و حتی جوانسازی پوست استفاده میکردند و از خواص بی نظیر حلزونها برای درمان بیماریهای پوستی بهره میبردند. حتی در برخی از متون طبی به این نکته اشاره شده که 150 سال پیش ریسه هایی از حلزون از پیشخوان فروشگاههای عرضه داروهای طبیعی و پنجره داروخانه ها آویزان بود و به عنوان یک داروی طبیعی به مردم عرضه میشد. آن روزها افراد زیادی برای جمع آوری حلزون به بیشه زارها، مزارع و باغهای بزرگ میرفتند و حلزون های جمع آوری شده خود را به قیمت خوبی به درمانگران و پزشکان میفروختند تا آنها با ساختن مرهم هایی از حلزون های قطعه قطعه شده برای درمان بیمارانشان از آنها استفاده کنند.

کرم های حلزون صنعتی؛ شفابخش یا کلاهبرداری؟

امروزه لابراتوارها و کارخانه های سازنده کرم حلزون به جای استفاده از حلزون های قطعه قطعه شده برای تهیه دارو و کرمهایی که با نام کرم یا مرهم حلزون در سراسر دنیا تبلیغ میشود از عصاره به جای مانده از حلزون در مسیر حرکتش برای تهیه کرم، ژل و لوسیون حلزون استفاده میکنند و مدعی اند که محصولاتشان علاوه بر درمان آکنه میتواند به جوانسازی پوست، برطرف کردن چین و چروک، از بین بردن لک، برطرف کردن جای جوش، ترمیم سلولهای آسیب دیده پوستی و شفاف شدن پوست کمک کند. در حقیقت آنها مدعی اند که این کرم میتواند جمیع مشکلات پوستی را برطرف کند. این در حالی است که به گفته متخصصان و پزشکان پوست و مو این امکان وجود ندارد که یک محصول بتواند به طور همزمان اثربخشی مفید بر چند اختلال یا بیماری را داشته باشد و مشخص نیست که تولیدکنندگان این محصول با این گستردگی و وسعت چگونه میتوانند دسترسی به تعداد بیشماری حلزون داشته باشند. آیا آنها حلزون پرورش میدهند؟

کرمهایی که تنها در کشورهای آسیایی مشتری دارند


به اعتراف تولیدکنندگان محصولات آرایشی و زیبایی حلزون در کرهU عمده محصولاتی که تحت عنوان محصولات حلزون به مردم عرضه میشوند توسط لابراتوارها و کارخانه های کره ای تولید میشوند و این کارخانه ها بیش از 80 درصد مشتریان خود را در کشورهای آسیایی جست و جو میکنند. محصولاتی که تولیدکنندگان آن مصرف مداوم و روزی دوبار –دست کم 2 ماه پی درپی- آن را برای اثر بخشی ضروری میدانند. محصولاتی که یک قوطی کوچک 10 میلی لیتری آن بیش از 35 دلار عرضه میشود و استفاده مستمر و مداوم روزانه آن در ماه، مشتری را ملزم به تهیه 2 تا 3 بسته از این محصول می کند و به نظر میرسد این رقم، عدد بزرگی برای تهیه کرمی است که هنوز اثربخشی آن در دوره زمانی مشخص شده توسط هیچ یک از تحقیقها و مطالعات پزشکی هنوز به اثبات نرسیده و تنها دلخوشی تولیدکنندگان آن استناد به تجربیاتی است که بقراط 400 سال پیش از میلاد مسیح درباره حلزون و کارکردهایش مطرح کرده است. ادعایی که هنوز صحت و سقم آن مورد تایید نیست و نمی توان به درستی درباره آن قضاوت و داوری کرد.

حلزون چه ویژگیهایی دارد؟

حلزون به واسطه نوع خلقتش موجودی آسیب پذیر است اما تواناییهایی دارد که می تواند در سریعترین زمان ممکن آسیبهای وارد شده به صدف و بدنش را ترمیم کند و به زندگی عادی برگردد. در حقیقت وقتی پوست یا صدف حلزون آسیب میبیند بدن حلزون به طور طبیعی ماده ای را ترشح میکند که این ماده سرشار از آنتی اکسیدان های مفید، مواد ضدالتهابی، کوآنزیم ها و پروتئینهایی است که میتواند در کوتاهترین زمان ممکن آسیب دیدگی حلزون را برطرف کند. این موجود علاوه بر این، در بدن خود ماده ای ترشح میکند که میتواند علاوه بر پیشگیری از بروز التهاب در بدنش از ایجاد عفونت نیز در بدنش پیشگیری کند. در حقیقت همین خاصیت حلزون است که موجب شده تا پزشکان و درمانگران به او علاقمند شوند و برای درمان بسیاری از بیماریها از آن بهره بگیرند.

کرم حلزون تقلبی؛ دعوای تولیدکنندگان خارجی

به تازگی تولیدکنندگان کرهای محصول زیبایی و بهداشتی کرم حلزون از تولید انبوه کرمهای تقلبی حلزون توسط لابراتوارهای شیلی خبر میدهند که میزان عصاره حلزون استفاده شده در آنها از حد اثربخشی بسیار پایین تر است. آنها تولیدکنندگان شیلایی را متهم به تولید انواع محصولات حلزون تقلبی میکنند که با قیمت زیاد به دست مشتری میرسد و هیچ اثربخشی و فایده ای برای او ندارد. این در حالی است که تولیدکنندگان کرم حلزون در شیلی و برخی از کشورهای آمریکای جنوبی که به تازگی تولید این محصول را آغاز کرده اند مدعی اند که امروزه کمتر کسی است که نداند بزرگترین مزرعه های پرورش حلزون در شیلی مستقر است و همین دلیل برای مردم کفایت میکند که انتخاب کنند کدام یک از کارخانه های تولید کرم حلزون در کره یا شیلی قادرند کرم حلزون اصل را به بازار محصولات زیبایی و آرایشی عرضه کنند.

کرم حلزون معجزه نمی کند


یکی از مهمترین نکاتی که در تبلیغات کرم های حلزون دیده میشود طیف گسترده اثرات این کرمهاست. در کاتالوگ این محصولات آمده که این کرم توانایی درمان آکنه، جوشهای سرسیاه و زگیل را دارد و مصرف دراز مدت آن موجب تسریع درمان ضایعاتی همچون حساسیتهای پوستی، سوختگیها و آسیبهای پوستی مثل ساییدگی ها در کنار محو ترکهای بعد از زایمان، لکهای صورت، بدن و چین و چروک میشود.

واقعیت این است که مکانیسم هر یک از این بیماریها و اختلالهای پوستی با یکدیگر متفاوت است. بنابراین نمیتوان یک محصول را آماده کرد و گفت این محصول میتواند تمامی این اختلالها را درمان کند.

نکته دومی که علاقمندان به استفاده از این کرم ها باید در نظر داشته باشند گستردگی طیف سنی و جنسی آنهاست. بر اساس آنچه در تبلیغات این کرمها آمده کرم حلزون برای انواع مختلف پوست و طیف سنی گسترده از کودک تا بزرگسال قابلیت استفاده دارد در حالی که به لحاظ علمی این امر نشدنی است و در نهایت هنوز آزمایشهای علمی درباره اثرگذاری عصاره حلزون انجام نشده و لزوما نمیتوان به این اکتفا کرد که چون یک حیوان ویژگی ها و قابلیتهای زیادی برای ترمیم دارد عصاره آن هم میتواند همین قابلیت ها را داشته باشد. توصیه من به مردم این است که همواره پیش از خرید کرمها و محصولات زیبایی و درمانی با متخصص پوست مشورت کنند و از استفاده سرخود از این محصولات پرهیز کنند.


نوع مطلب :
برچسب ها : کرم حلزون، خرید کرم حلزون، ماجرای کرم حلزون، حلزون، تصاویر حلزون، کرم،
لینک های مرتبط :
saeid akbari
چهارشنبه 1392/12/7
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای دنیا دورویی محفوظ است